Nežinau sutapimas ar tiesiog taip turėjo būti, kad prisiruošus kepti naminę duoną gavau dovanų knygą Daniel Stevens “Naminė duona”. nespėjau dar visos gerai išanalizuoti, bet pirmą įspūdį man padarė labai gerą. Labai patiko nuotraukos, galėtų knyga būti didesnio formato, o tuo pačiu ir nuotraukos didesnės, nes pritraukia žvilgsnį savo šilumą, tikroviškumu, žiūrint į jas taip ir jaučiasi duonos minkštumas, kvapnumas, atrodo belieka ištiesti rankas ir pačiai paminkyti tešlos gabaliuką
Daug informacijos ras pradedantieji, viskas aiškiai aprašyta, o kai kurie duonos gamybos procesai pateikti vaizdine medžiaga, kuri man tikrai pravers
Knygoje rasite nemažai informacijos, pvz. kaip kepti duoną, pagrindinius duonos receptus, duonos su raugu, bemielės duonos, bandelių, sausainių bei skystos tešlos kepinių receptus. O kas man labai patiko, kad rasite nemažai receptų kaip panaudoti duonos likučius. Juodos duonos ledai atrodo pasakiškai!!! be šių patarimų ir receptų galima rasti patarimus su vaizdine medžiaga, kaip susimūryti molinę orkaitę, įsivaizduoju kokia skani duonelė būtų iš molinės krosnies….
Kas užkliuvo už akies, kad ne visi receptai yra iliustruoti nuotraukomis, man pradedančiai norėtūsi matyti nuotraukas, pirma kur renkamės akimis, bet pradedanties manau tai nesudarys didesnių problemų Viską kompensuoja daug nuotraukų padedantysiems beja ČIA galite pamatyti keletą knygos ištraukų.
Būtinai reiks išbandyti bent keletą receptėlių iš šios knygos, o dabar keliaujam prie kito receptėlio, už kurį esu begalo dėkinga Daivai!!! Ištraukė jį dienos šviesą iš rusiško forumo. Duonelė nerealiai skani, vienas malonumas plėšyti iškeptos duonelės lapelius. Galite prisigalvoti įvairių įdarų, pvz. su džiovintų žolelių (provanso, prieskonių mišiniu “Brucheta”, su aštriu (meksikietišku) prieskonių mišiniu, su šviežiom prieskoninėm žolelėm (petražolėm, baziliku, čiobreliu, rozmarinu), su džiovintais pomidorais, su ančiuviais, su riešutais, su razinom ar džiovintom slyvom, arba kaip aš išbandžiau)
Duonelė su žolelėm, džiovintais pomidorais bei alyvuogėm
Reikia:
- 1 puoduko kukurūzų miltų
- 2 puodelių kvietinių miltų (550 tipo)
- 1 puodelio šilto vandens
- 10 g. šviežių mielių
- 1 a. šaukštelio druskos
- 1 a. šaukštelio cukraus
- 3 v. šaukštų alyvuogių aliejaus
Įdarui
- 1 v. šaukšto kapotų petražolių
- 1 v. šaukšto kapoto šviežio baziliko
- 3 džiovintų marinuotų aliejuje pomidorų
- 3 skiltelių česnako
- 8-9 juodųjų alyvuogių
- 3 v. šaukštų aliejaus nuo pomidorų
- šiek tiek jūros druskos
- šiek tiek šviežiai maltų pipirų
Miltus, cukrų, druską, aliejų sudėkite į dubenį arba į kombainą, sutrupinkite mieles, supilkite šiltą vandenį ir viską išminkykite apie 10 minučių. Man sausoka buvo tešla, todėl įpyliau šiek tiek daugiau vandens.
Suformuokite rutuliuką, uždenkite rankšluostėliu bei padėkite šiltai apie valandai, kol masė padidės dvigubai.
Tuo tarpu pasiruoškite įdarą. Susmulkinkite alyvuoges, pomidorus bei žoleles. Česnaką sutrinkite. Sumaišykite su nuo pomidorų likusiu aliejumi, jei nedaug turite, galite naudoti alyvuogių aliejų. Įberkite šiek tiek druskos bei šviežiai maltų pipirų.
Pakilusią tešlą perminkykite bei iškočiokite apskritimą. Ant jo paskirstykite paruoštą įdarą bei supjaustykite juostelėmis.
Imant nuo mažiausios juostelės susukite duonelę. Duonelę sukite ant kepimo popieriumi išklotos skardos (galima vietoj popieriaus pabarstyti skardą miltais). Stenkitės, kad pomidorais ir alyvuogės būtų viduriukyje, nes kepant gali šiek tiek apdegti.
Susuktą duonelę palikite šiltai apie 20-30 minučių, kad pakiltų ir kepkite įkaitintoje iki 200°C orkaitėje apie 20-30 minučių. Maniškė iškepė per 21 minutę.
Atvėsinkite ant grotelių ir ragaukite.
Puse duonelės suvalgiau viena… paprastesnė (tik su žolelėmis) duonelė idealiai tinka prie lauko kepsnių
Skanaus! Tikiuosi išbandysit
by Jurgita
2011-06-16 at 20:54
Liuks! Kepsiu ir aš
by Daiva
2011-06-16 at 22:39
Duonelė nuostabiai nuostabi:))) Labai džiaugiuosi, kad patiko! Įdarus tikrai galima keisti pagal savo norus:) Šaunuolė!!!
by Egle
2011-06-16 at 23:13
net seiles susikaupe esu kepusi “scones”, nezinau kaip lietuviskai pavadinti tiksliai, atsiprasau, bandeles, paploteliai gal?..su taip pat sauleje dziovintais pomidorai bei alyvuogemis, skonis super, tai net neabejoju, kad ir duoneles skonis super
by Laurindre
2011-06-17 at 07:28
Jau taip visur šita duona gundote….Tikrai išbandysiu artimiausiu laiku. Jei patiks, kuom beveik neabejoju, kepsiu Joninems, reikia savo Jonus nustebinti…..
by admin
2011-06-17 at 10:32
Laurndre, anau, kad tikrai patiks
Egle, tikrai – skani duonele
Jurgita – sekmes!
by ugne
2011-06-17 at 11:19
O puodelis – tai čia kiek mililitrais?
by admin
2011-06-17 at 12:07
pas mane 250 ml.
by Asta
2011-06-17 at 13:55
Na reiks ir man tą knygą į savo galaktiką atsisiūsdinti. Vien pamačius ją kažkaip ji labai mane viliojo, o dar kai vienas po kito blogeriai giria ją ir duonom gundo Kiek ji maždaug sveria?
by admin
2011-06-17 at 14:18
Asta, tikrai faina knygelė, pradėjau nuosekliai skaityti vakarais, labai šiltai aprašyta viskas pvz. viena ištrauka iš knygos “Yra dvi duonos rūšys: naminė ir masinės gamybos. Idealiame pasaulyjeduonos tešla turėtų būti minkoma rankomis – Jūsų, mano ir tu keliu šioje šalyje likusių profesionalų, kurie tai daro tinkamai. Spėju, visuomet bus rankų nelytėtos duonos. Tai nėra taip jau blogai ir ji bent jau valgoma, bet gėda, kad duona virto įprastu dalyku ir mes net nesusimąstome, koks mažas stebuklas yra pakilęs kepaliukas”…
ir tikrai kylantis rankomis išminkytas kepaliukas duoda tiek daug džiaugsmo, o po to su kokiu apetitu ir džiaugsmu ji būna suvalgyta…
Pasvėriau knygelę, su mano užrasėliais sveria 452 g. taigi nesiekia 0,5 kg
by Šarūnė
2011-06-17 at 19:36
Duonos kepėjėlėms norėčiau parekomenduoti puikią lietuvišką knygą apie duonos kepimą – Rasos Jurevičiūtės ‘Kepame duoną namuose’. Tai puiki LIETUVIŠKA, o ne verstinė iš užsienio kalbos, knyga. Taip pat baigiau Rasos vedamus duonos kepimo kursus. Tiesiog norėjau parodyti, kad nereikia per daug žavėtis užsieniu, kad mes patys turim nuostabių dalykų ir žmonių, kaip duotuoju atveju – Rasą – kuri parašė nuostabią knygą ir beje jau rašo antrąją knygą.
by admin
2011-06-17 at 19:53
kai busiu Lietuvoje, butinai pavartysiu knyga knygyne, o jei patiks ir isigysiu aciu uz rekomendacija! beja, jei baigei kursus gal galetum pasidalinti duonos kepimo subtilybem?
by Viktoras
2011-06-19 at 07:13
Siandien kepsiu, ziuresim ko verta si per visus blogus keliaujanti duonele
by admin
2011-06-19 at 16:03
na ir kaip? patiko Tavo seimynai?
by Viktoras
2011-06-20 at 05:56
Nedaug tos duoneles ir liko, kazkaip sunyko ji greit… labal labai skani
by admin
2011-06-20 at 10:07
Labai labai dziaugiuosi, kad virusas toliau plinta
by Šarūnė
2011-06-20 at 18:56
Rasos knyga galima nusipirkti ir internete, bet tik aisku pavartyti nepavyks. Na o per kursus daug informacijos gavau, visko neiseis atpasakoti, galiu pasakyti ka pati pakeiciau duonos kepimo procese po kursu baigimo ir tai dave akivazidzius rezultatus, t.y. pagal Rasos rekomendavima emiau duonos kepimui naudoti ne parduotuvinius miltus, o perku miltus tiesiai is maluno, ka tik svieziai sumaltus. Skirtumas akivaizdus: visa namo laiptine pakvimpa kepamos duonos kvapu, net kaimynai uzuodzia, kai kepu duona. Be to labai sveika, miltai dar pilni vitaminu ir mikroelementu. Ir skaniau is svieziai sumaltu miltu. Taip pat laikausi Rasos pamokymu, kad ta diena, kai kepama duona, namuose negali buti jokiu barniu, duru trankymu, skersveju ir pan.; turi vyrauti ramybe ir meile. Ir tai is tiesu veikia:))
by admin
2011-06-20 at 19:27
Sarune, dekui uz pasakojima, kad kepiniai skanesni ir svieziai sumaltu miltu manau visiems aisku, taip kaip kiausiniai is ukininku ar mociuciu turguje perkami, o ne parduotuveje…
by Viktoras
2011-06-21 at 12:54
Siandien kepiau dar karta ir nesiau i darba paragaut norvegams. Labai patiko, ivertino puikiai, sake tik truksta mesos salia, nes duonoj nemazai ivairiu skoniu tai labai tiktu prie meses patiekalu
by admin
2011-06-21 at 14:11
Viktorai, o man ji tokia gardi, kad vienos pilnai uztenka, man skaniau butu tik su zolelem prie mesos bet kiek zmoniu tiek skoniu
Beja, blogas kaip graziai pacio pasikeites!
by Viktoras
2011-06-21 at 21:09
blogas mano naujas tas puslapis pirmasis man nelabai… tai dabar perkelineju uzrasus ir nauju idesiu, kai jau didis darbas eis i pabaiga..
by admin
2011-06-21 at 21:39
aaa… o as maniau, kad tik layout’a pakeitei nors pastebejau, kad ne visi receptai sudeti…. sekmes, dides darbas Taves laukia!
by Asta
2011-06-22 at 09:01
Neringa, ačiū, kad pasvėrei. Bandysiu įsigyti. O Rasos knygą aš turiu, bet man ji nėra labai miela estetiniu požiūriu. Kadangi gaminu pagal vaizdą, tai kol kas nesusigundžiau nė vienu receptu toje knygoje…
by Živilė
2011-06-22 at 18:01
Taip skubėjau, taip skubėjau šios duonelės išsikepti, kad atydžiai nepereskaičiau recepto . Tešlos gavosi daug dar nepakilusios… Ir kur gi bus mažai, jeigu miltus matavau ne ml o gr . Na bet tikiuosi finale viskas bus ok ir rytoj galėsiu kolegas pavaišinti
by admin
2011-06-22 at 19:31
nesupratau kas su tesla gavosi? nepakilo? mieles neturejo jegu turbut iskelti pertekliu miltu
by Živilė
2011-06-23 at 06:58
Neringa, tešla iškilo, buvo minkštutė, tačiau kiekio teisingai nesužiūrėjau, todėl gavosi daug.
Kepiau ne vieną didelę, o keletą mažų, nes išsigandaug, kad į vieną skardą nesutilps . Kadangi jau iškepta, tai norėjau paklausti keletą klausimų:
Kokia turi būti ta duonelė? Man gavosi panaši į picos pagrindą.
Išorinis sluoksnis sakyčiau sausokas. Arčiau viduriuko ji minštesnė. Gal per ilgai kepiau? Laiko tiksliai nepasakysiu, nes laikmatis kažkodėl nesuveikė, tai įsivaizduoju kad kepė daugiau nei 20 min., tai gal dėl to ir padžiūvo. Iškepus iš karto išėmiau, sudėjau ant gretelių ir dar rankšluostėliu uždengiau.
Kokio storumo reikia iškočioti?
Kaip laisvai apsukti juosteles? Na įsivaizduoju, kad gal turėtų vietos kur pakilti? Beje, o kiek bekepdama pakilti turi? Man praktiškai nepakilo.
Skonis būtų kaip ir neblogas, tik man nepatiko jos sausumas ir sunkumas – norisi kuo nors sužsigerti. Mat įsivaizdavau, kad turėtų būti kažkas pan. į čiabatą .
Na va toks mano bandymas
by admin
2011-06-23 at 09:58
Zivile, is aprasymo supratau, kad gavosi visai kitokia nei mano… del laiko tai nepasakysiu, nes kaip minejai kepei mazytes, automatiskai laikas sutrumpeja, dar priklauso nuo iskociojimo, plonesne- greiciau iskeps ir bus sausesne. As kociojau mazdaug 0,5-1 cm. storio. matosi nuotraukoj storis. Suvynioti reikia taip kaip vyniojasi, nepalikti laisvu vietu bet ir netempti teslos vyniojant.
vis tik pridare bedos produktu santykio neislaikymas, manau…
by Živilė
2011-06-23 at 13:07
Anokios čia ir bėdos – gyveni ir mokaisi. Bandysiu tol, kol pavyks, nes tikrai tikiu, kad ši duonelė man labai patiktų
by admin
2011-06-23 at 20:56
Sekmes bandymuose, tikiuosi ju nebus daug
by Dangira
2011-07-13 at 21:23
Pasakykite,prasau,kiek deti sausu mieliu,nes “slapiu” pas mus nera.Busiu labai dekinga.
by admin
2011-07-13 at 23:01
Dangira, dek 6,5 g. sausu mieliu smalsu suzinoti kur gyveni?
by Dangira
2011-08-12 at 19:01
gavosi super duonele… dariau gimtadieniu,tai visi sveciai buvo suzaveti. Dekui uz tokius puikius receptus,ir dekui uz atsakyma.Gyvenu JAV.
by admin
2011-08-12 at 19:02
dziaugiuosi, kad sveciai liko patenkinti
by Erika
2011-10-08 at 08:30
Sakykit, o jei kukurūzų miltų neturiu ir juos keičiu paprastai kvietiniai, ar gausis kas nors?
by admin
2011-10-08 at 14:51
Erika, kazkuri skaitytoja keite, gavosi, bet skonis jau kitoks gausis
by Justyna
2021-01-24 at 08:07
Labai skani duonele gavosi. Kepiau prie midijų tai dėjau žaliu alyvuogių ir česnako .