Turbūt keistai nuskambės šis receptas, nes nesu girdėjusi, kad Lietuvoje darytų tokius bulvinius kokulius su saldžiu įdaru…Manau nedaug bus šeimininkių išdrįsusių pagaminti šį patiekalą, o gal?! Yra du šių kukulių (lenk. knedle) gaminimo variantai, vienos šeimininkės gamina su kvietiniais miltais, kitos su bulvių krakmolu. Man skanesni su bulvių krakmolu, nes mėgstu elastingus, šiek tiek guminius kukulius
O štai ir receptas, beveik toks pats, kaip bulvinėms bandelėms, kurioms populiarumo netrūksta
Kukuliams:
- miltingų bulvių
- 1/4 bulvių dalies bulvių krakmolo
- kiaušinio trynio
- braškių (gali būti slyvos, vyšnios, abrikosai ar mėlynės)
- žiupsnelio druskos bei cukraus
Padažui:
- 2 v. šaukštai rudojo cukraus
- 4 v. šaukštai sviesto
- 4 v. šaukštai graikiškų riešutų
- saldžios grietinės
- mėtų
Bulves išvirti (galima virti nuluptas arba su lupena, didelio skirtumo nejutau, svarbiausia pasirinkti miltingų bulvių rūšį), atvėsinti bei sumalti per smulkų sietelį, galima dar šiltas sugrūsti. Bulves suploti dubenėlyje ir padalinti į keturias dalis. Visas procesas aprašytas bulvinėse bandutėse. Vieną dalį išimame ir į tą vietą priberiame bulvių krakmolo. Įbušiame kiaušinio trynį, įberiame žiupsnelį druskos bei cukraus, viską gerai suminkome ir drėgnomis rankomis formuojame paplotėlius (kaip cepelinams), į vidų dedame nuplautas, nusausintas braškes (aš dėjau šaldytas) ar kitas uogas ir užlipdome ir susukame rutuliuką. Vėl truputį sudrėkiname rankas ir formuojame sekantį kukulį. Verdame vandenyje nuo tada kai iškils į paviršių dar kelias min.
Pasigaminame padažą. Šio padažo receptą radau Kwestia Smaku forume. Puikiai dėrėjo prie kukulių Rekomenduoju.
Sviestą išlydome ant įkaitintos keptuvės suberiame smulkintus graikiškus (o gal graikinius?) riešutus, lengvai apkepiname ir suberiame rudąjį cukrų.
Išvirusius kukulius apšlakstome padažu ir patiekiame su saldža grietine bei apibarstome šviežiai smulkinta mėta. Skanaus
by Fausta
2009-08-14 at 12:58
Labai įdomu bus išbandyti. Nieko panašaus nesu net girdėjusi.
Kol neperskaičiau recepto, maniau kad aplieta spirgučių padažu ))))
by admin
2009-08-14 at 13:19
Taip taip, atrodo kaip spirgučiai , bet iš ties laasabai skanus tas kepintų riešutų padažas Būtų geras derinys – bulvės, braškės ir spirgučiai
by Sigita
2009-08-14 at 17:59
Labas, Neringa!
Sis patiekalas yra vienas is Vengrijos nacionaliniu patiekalu Tik jie cia iprastai gaminami su slyvomis viduje ir jie vadinami Szilvás gomboc. Skanu siaubingai! Pagal vengriskaji recepta pries patiekiant kukuliukai apvoliojami pakepintuose dziuveseliuose, iskart po to apibarstomi cukraus pudra bei cinamonu ir patiekiami karsti. Negalima nauodti svieziu bulviu, ir vengrai nededa krakmolo. Labai skanu!
Linkejimai is Vengrijos:)
by admin
2009-08-14 at 19:05
Sigita, kaip džiaugiuosi tavo komentaru, smagu išgirsti ir kitų šalių tradicijų O tai jie daro su miltais? Tokiom proporcijom, kaip aš minėjau? Papasakok jei gali, labai įdomu. O patiekimas superinis, tik neįsivaizduoju, kaip juos karštus rankomis volioja džiuvesėliuose, o gal tam yra koks būdas? Mmmm… slyva, traškūs džiūvesėliai, cukraus pudra ir cinamonas – idealu!
by asta
2009-08-16 at 08:24
Labas, Neringa
Žaviuosi tavo patiekalias, daugelį jau išbandžiau. Tik va dėl kikulių tai kažin….kažin….nors laabai skaniai atrodo.
Beje, p.s. klaida pavadinime.
O ką tu gamini su cukinijomis? Pas mane jų tiek priviso….atsibodo blynai, keptos, apkepai. Gal ką nors įdomesnio tu gamini?
Ačiū už tavo puslapį.Šaunuolė
by admin
2009-08-16 at 09:03
Sveika, asta, iš cukinijų gaminu tai ką išvardinai – blynai, ant grotelių kepu, įdarynėju, apkepus kepu ir tiek Vakuoti ar marinuoti nebandžiau dar…
Malonu, kad patinka, mano puslapiukas ir ačiū už pastebėjimą
by Kristina
2010-03-20 at 12:15
Hm labai keista kai paskaiciau ir suzinojau, kad dauguma nezino siu kukuliou, taip pat ir autore recepto nera girdejus kad juos kas gamintu Lietuvoje. Keista. kaip sakoma “prie rusu” galima buvo rast krautuvese siu kukuliu su braskemis nuolatos labai juos megdavom budami vaikai ir be galo gardziai valgydavom, ir dabar besedint tokia nostalgija uzpludo, jog emiau ir susiradau sy receptuka siam puslapyje, kad nepagadinciau skanesto:) bet tikrai buvau nustebinta jog jus nezinot, bet ka cia taukst einu gamint:)) Dekui.
by admin
2010-03-20 at 14:26
Kristina su idarais nesu valgius, nors uzaugau “prie rusu”… gal del to, kad mama skaniai gamino ir nepirkdavo pusfabrikaciu? Visad valgydavome paprastus kukulius su paraziuku
by Renata
2010-05-11 at 22:23
Apie 1988 – 1990 metus eidavau Kaune į “Vitebską” atstovėdavau baisiulinę eilę kai šito gėrio užveždavo. Vien dėl to interneto platybėse puoliau ieškoti nostalgija kvepenčio recepto. Neringai didelis dėkui.
by admin
2010-05-12 at 07:15
Renata, kokia istorija As ju nepamenu is savo vaikystes… tik bulvinius kukulius, be saldziu idaru…
by Jolanta
2011-09-15 at 19:35
Austrijoj toks patiekalas vadinasi Knödel. Tu knödel’iu yra labai daug rusiu. Siuo atveju butu vaisinis (Obst Knödel). Tesla buna miltine arba miltine su varske. Isvirti pavoliojami dziuveseliuose su cinamonu. Atrodo mazdaug taip http://www.ichkoche.at/topfen-marillen-knoedel-aus-dem-dampfgarer-rezept-12
Dazniausiai gaminami su braskemis, slyvomis, abrikosais, persikais. Man skaniausi su cielais persikais… Toks nerealaus dydzio buna ir skonio…
by admin
2011-09-15 at 20:14
Jolanta, Lenkijoje irgi gamina su persikais ar abrikosais, braskem, slyvom, vysniom, patiekiama su dziuveseliais, riesutais ar kitais prieskoniais, skanumelis! Dazniausia mase bulvine su miltine arba miltine – varskine
by Jolanta
2011-09-16 at 19:02
tai idomu kurie nuo kuriu tada nusikopijavo
by admin
2011-09-16 at 19:03
ot sito nezinau svarbiausia, kad skanu